CNN: Російська економіка більше страждає від ударів по НПЗ, аніж від санкцій

Читать на русском

CNN: Російська економіка більше страждає від ударів по НПЗ, аніж від санкцій

CNN: Російська економіка більше страждає від ударів по НПЗ, аніж від санкцій

Наслідком атак України на російські нафтопереробні заводи вже стало світове зростання цін на нафту. Зокрема, паливо марки Brent зросло в ціні майже на 13%.

Удари українськими дронами по нафтопереробних заводах РФ більш суттєво впливають на російську економіку, ніж санкції країн Заходу. Про це йдеться у матеріалі CNN, автори якого посилаються на джерело, близьке до української програми дронів.

Зазначається, що українські дрони почали масовано атакувати російські НПЗ завдяки збільшенню дальності дії та більш просунутим можливостям. До того ж частина цих дронів оснащена базовою формою штучного інтелекту.

При цьому співрозмовник видання каже, що українська сторона разом із партнерами розробляє план польотів безпілотників, а застосування ІІ дає змогу вражати цілі "з точністю до кількох метрів".

Також CNN з посиланням на кількох опитаних експертів пише, що найчастіше Україна атакує дронами не сховища палива, а перегінні установки, де сира нафта після переробки перетворюється на паливо. На думку експертів, такі атаки можуть мати вплив на стан економіки Росії сильніший за санкції.

Ситуацію прокоментувала співробітниця інвестиційного банку RBC Capital Markets Хеліма Крофт. На її думку, якщо замислитися над санкціями, які вводилися до останнього часу, то вони переважно не впливали на російський енергетичний комплекс. Однак Росія має продовжувати війну в Україні саме завдяки експорту енергоносіїв, сирої нафти, природного газу та продуктів нафтопереробки.

Атаки України з російських НПЗ вже спричинили зростання світових нафтових цін: лише цього року ціна на нафту Brent зросла майже на 13%.

Чиновники в США стурбовані наслідками на світову економіку через ці удари, проте "тупикова ситуація у Вашингтоні щодо фінансування України та можливість змін у Білому домі у 2024 році здатні дати Києву певну свободу дій", наголошується в публікації.