У Повітряних силах пояснили, чи є загроза з боку авіації у Білорусі: «Ми готові»

Читать на русском

У Повітряних силах пояснили, чи є загроза з боку авіації у Білорусі: «Ми готові»

У Повітряних силах пояснили, чи є загроза з боку авіації у Білорусі: «Ми готові »

Загроза застосування проти України військової авіації з повітряного простору Білорусі існує. Однак Повітряні сили пильно відслідковують злети та переміщення літаків у сусідній державі.

Про це заявив речник Повітряних сил Збройних сил України Ілля Євлаш в ефірі телемарафону. Він додав, що українські військові готові до різного розвитку подій.

Ведучі у студії поцікавилися у Євлаша, яку загрозу нині для України може нести білоруська авіація.

"Ми бачили, як білоруський так званий президент уже надавав територію для наступу російських військ під час початку повномасштабного вторгнення. Звичайно, ми не виключаємо, зокрема, авіаційного застосування з її території, оскільки авіація є високомобільним родом військ", – відповів речник ПС ЗСУ.

Нині, додав Євлаш, росіяни продовжують використовувати білоруські аеродроми, зокрема, під час навчань. Зважаючи на це, а також на те, що російська авіація за досить короткий час може переміщатися на значні відстані, Сили оборони пильно відстежують найменші зміни ситуації – і готуються до різного розвитку подій.

"Звичайно, загрозу вона (Білорусь, – Ред.) несе. І, зокрема, різного типу. Як ракетних, так і бомбових ударів. Тому ми готові до різного розвитку подій, ми слідкуємо за переміщенням літаків, за їхніми злетами. Використовуємо для цього різні типи інформації, як нашу розвідку, так і від наших партнерів", – сказав він.