У російському Орську стався третій прорив дамби

У російському Орську стався третій прорив дамби

У російському Орську стався третій прорив дамби

У суботу, 6 квітня, дамбу в російському Орську прорвало вже на третій ділянці – на вулиці Борисоглібській. Цікаво, що всього за кілька годин до цього влада регіону запевняла, що "стік із річки стабільний, не збільшується, такий самий, який і був на вчорашній день". Місто продовжує йти під воду, будинки затоплює аж по дахи, а людей евакуюють.

Про це повідомляють місцеві ЗМІ. Адміністрація Оренбурзької області стверджувала, що небезпеки нового масштабного підтоплення нових районів Орська нібито немає, проте після нового прориву терміново розпочалася евакуація мешканців селища Нікель.

На даний момент водою підтопило вже понад 2,5 тисячі будинків і майже 7 тисяч присадибних ділянок, а в зоні затоплення опинилися понад 11 тисяч росіян. У можливу зону підтоплення потрапляють ділянки у районі селища Будівельників, Нікель, Лісоторгове та вулиця Борисоглібська.

Дамбу в Орську збудували у 2013 році, на її будівництво пішло 870 мільйонів рублів. ЗМІ зазначають, що мер міста Василь Козупиця оглядав дамбу за два дні до прориву та наголошував, що "загрози прориву немає". Тоді він назвав те, що відбувається, "першою і серйозною перевіркою дамби на міцність".

"Ввечері ще раз оглянув дамбу. Разом із Сергієм Єгером, моїм заступником з муніципального господарства, перевірили стан захисної споруди та під’їзних шляхів до неї", – повідомляв міський голова.

В Орську знайшли тіла вже 4 загиблих людей. Евакуйовано 1121 людину, з них 331 дитина.

Тим часом слідчий комітет РФ тим часом порушив кримінальну справу щодо недбалості та порушення правил безпеки під час будівництва дамби.

Додамо, що в Оренбурзькій області РФ з 4 квітня діє режим НС регіонального рівня через погіршення ситуації з повінню.

В Орську стався третій прорив дамби: у зоні затоплення 11 тисяч росіян. Відео  queideeidrhixxant