«Україна наближається до небезпечного періоду», – Politico

Читать на русском

«Україна наближається до небезпечного періоду», – Politico

«Україна наближається до небезпечного періоду », – Politico

Аналітики вважають, що РФ може скористатися "вікном" на тлі "нестачі живої сили та боєприпасів".

Україна наближається до найнебезпечнішого періоду з того часу, як українські захисники обороняли Київ на початку повномасштабного вторгнення. Про це повідомляє Politico.

Країна нібито перебуває у загрозливій ситуації через жорсткий дефіцит боєприпасів на фронті та побоювання влади посилити мобілізацію.

"Виникає питання: чи перебуває країна під загрозою втратити себе", – міркують у матеріалі.

Регулярно зазначається, що Захід передає Україні зброю лише стільки, скільки потрібно для того, щоб країна витримала і не програла російському диктатору. У той же час цієї зброї недостатньо, щоб виграти цю війну.

"Я пам’ятаю нашу розмову в Пентагоні ще у квітні 2022 року, коли ми благали їх почати навчати наших пілотів на літаках F-16. Зараз пілотів готують із запізненням", – сказала депутат Іванна Клімпуш-Цинцадзе.

Крім того, США так і не ухвалили рішення про надання Україні великого пакету військової допомоги на суму 60 мільярдів доларів. ЄС намагаються компенсувати колосальну нестачу артилерійських снарядів, але це відбувається з неймовірним запізненням.

"Україні відчайдушно не вистачає не лише боєприпасів та зброї – сплеск патріотичного запалу, коли пункти вербування були переповнені добровольцями, зменшився, оскільки війна триває вже третій рік. Зараз Україна намагається закликати людей на полі бою, яке пожирає її солдатів", – йдеться у статті.

На Заході вважають, що українська влада нібито бояться посилювати мобілізацію через можливі політичні наслідки.

"Закон про мобілізацію застряг у парламенті місяцями, оскільки Зеленський, парламент та Міноборони продовжують перекладати відповідальність. Але з огляду на..., що Путін, як повідомляється, планує мобілізувати набагато більше після свого фіктивного переобрання, годинник цокає", — попереджають аналітики.

Польський військовий експерт Конрад Музика вважає, що для Москви з’явилося вікно можливостей на тлі "нестачі живої сили та артилерійських боєприпасів", що "не дозволить українцям проводити ефективні оборонні операції".