Справа привласнення аеропорту в Одесі: ексзаступник мера Орловський пішов на співпрацю з НАБУ

Читать на русском

Справа привласнення аеропорту в Одесі: ексзаступник мера Орловський пішов на співпрацю з НАБУ

Справа привласнення аеропорту в Одесі: ексзаступник мера Орловський пішов на співпрацю з НАБУ

Ексзаступника Одеського міського голови Анатолій Орловський пішов на співпрацю із НАБУ заради умовного строку у справі про заволодіння майновим комплексом та прибутками місцевого аеропорту.

Про це повідомляє ВАКС.

Колегія ухвалила вирок на підставі угоди про визнання винуватості, яку прокурори уклали з обвинуваченим.

Орловський за попередньою змовою з групою осіб заволодів чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем.

Йому призначили покарання у вигляді 4,5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в суб’єктах господарювання всіх форм власності, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, на три роки та без конфіскації майна.

На підставі ст. 75 КК обвинуваченого звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на три роки

Нагадаймо, 29 серпня минулого року п’ятьом фігурантам оголосили про підозру в заволодінні майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» вартістю 118 млн гривень і доходом від його десятирічної діяльності в розмірі понад 2,5 млрд гривень.

Серед підозрюваних колишній міський голова Одеси Олексій Костусєв, його заступник, олігархи Борис Кауфман та Олександр Грановський (Борухович) і колишній гендиректор ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса» Олексій Кочанов. Ще у справі проходить діючий мер Одеси Генадій Труханов.

Як встановило слідство, у 2011 році два відомі одеські бізнесмени організували схему заволодіння майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса». Для цього зареєстрували ТОВ, яке мало заснувати спільне товариство з Одеською міською радою, з розподілом часток 75% і 25% відповідно. Метою фігурантів було отримати у власність і приватизувати майновий комплекс аеропорту.

Згоду депутатів міськради на створення товариства забезпечив тодішній міський голова, розповівши про нібито плани співзасновника інвестувати в розвиток аеропорту. Крім того, мер вчинив службове підроблення, яке надавало підконтрольній фірмі право утворювати спільне з міськрадою товариство без конкурсу.

368.media