Вчені попередили про продукти, які підвищують ризик серцевої недостатності

Вчені Університету Кентуккі в Лексінгтоні довели, що раціон людини дійсно впливає на здоров’я серця. В ході дослідження вони з’ ясували , що люди, які їли певні продукти при серцевій недостатності, в два рази частіше потрапляли в лікарню.

Фахівці вивчили дані про випадки погіршення хвороби, а потім провели експеримент, в якому взяли участь 213 пацієнтів із серцевою недостатністю.

Добровольці повинні були протягом двох тижнів вести щоденники свого харчування, а вчені розподілили зазначені продукти харчування в залежності від того, наскільки та чи інша їжа підсилює запалення.

Пацієнти, чиї дієти мали більш високі показники запального процесу, мали в два рази більше шансів померти або бути госпіталізованими.

“Добре відомо, що дієта відіграє критично важливу роль у розвитку серцевих захворювань та інсульту”, – прокоментував професор медицини Аміт Кера.

Вчені відзначають, що червоне м’ясо, рафінована олія і молочні продукти з високим вмістом жиру, збільшує ризик розвитку серцевої недостатності, в той час як такі продукти, як оливкова олія, цільнозернові, а також фрукти і овочі, – знижують його.

Відзначається, що знаменита середземноморська дієта, якої дотримуються багато зірок, виявилася схожою на дієту, яку лікарі рекомендують при хворобах серця. Вони обидві включають в себе багато овочів, фруктів і цільнозернових продуктів і обмежує страви з високим вмістом насичених жирів.