У Херсонському художньому музеї ідентифікували ще три викрадені окупантами картини

Читать на русском

У Херсонському художньому музеї ідентифікували ще три викрадені окупантами картини

У Херсонському художньому музеї ідентифікували ще три викрадені окупантами картини

Про це повідомляє Херсонський художній музей у "Фейсбуці".

Співробітники Херсонського художнього музею ідентифікували ще три викрадені російськими окупантами картини.

“Ідентифікація вкрадених творів мистецтва триває. Чергові три роботи вдалось розпізнати на кадрі з пропагандистського відеосюжету, знятого в Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року”, – повідомили у музеї.

25.03.2024 — різне qkxiqdxiqdeihrant

Відтак, музейники ідентифікували:

Іван Шульга (1889-1956). "Рибалки на березі моря". 1932. Папір на картоні, олія.

Відомий живописець, графік, педагог, заслужений діяч мистецтв України Іван Шульга – уродженець Херсонщини, який більшу частину свого життя працював у Харкові. Викрадена росіянами робота «Рибалки на березі моря» належить до пропагандистського циклу, написаного в традиціях соцреалізму, в якому майстер оспівує працю рибалок, доярок та інших радянських трудівників.

Венера Такаєва (1931 р.н.). "Дочка Гюзель". Етюд. 1967. Папір, акварель. Одна з провідних майстринь акварелі та живопису на Херсонщині, у творчості якої переважають натюрморти і портрети, завжди намагається втілити душевну красу людини, виявити дорогоцінність кожної особистості, красу повсякденного світу речей. Природно, що на портретах, створених художницею, зображені переважно жінки і діти, серед них є і портрети дочки мисткині.

Єфрем Зверьков (1921-2012). "Похмурий день". 1967. Картон, олія. Художник-шістидесятник, один з основоположників «суворого стилю», він входить до числа найвідоміших російських живописців-пейзажистів ХХ ст. Зверьков розкривав у творчості поетичну і філософську цінність непомітної природи середньої полоси Росії та зводив її в естетичний ідеал.

Крім того, на цьому кадрі також можна побачити ще три картини, ідентифіковані раніше:

  • Ксенія Стеценко (1959 р.н.). "Півонії, маки, виноград". 1998. Картон, олія.
  • Анатолій Платонов (1927-2005). "Гурзуф. Джерело". Полотно, олія.
  • Антонін Фоминцев (1926 р.н.). "Дніпровські плавні". 1989. ДВП, олія.

У музеї зазначили, що насправді, 100 ідентифікованих робіт — це менш ніж 1% вкраденого, адже під виглядом так званої “евакуації” російські окупанти вивезли більш ніж 10 тисяч творів мистецтва.

“Але кожна картина, кожна графічна робота, кожен твір — все, що ми ідентифікуємо, є беззаперечним доказом того, що вкрадені роботи (принаймні ці) перебувають в руках російських артмародерів. І щоб злочинці за своєю звичкою не сказали, що «їх там не було», ми максимально фіксуємо все, що бачимо на світлинах та відео з Криму та Генічеська”, – зазначили музейники.

А також додали, що з цієї сотні ідентифікованих робіт 99 перебувають в тимчасово окупованому Криму, в Центральному музеї Тавриди.