У липні війська рф знову можуть опинитися під Києвом - The Times

Захід має посилити надання допомоги Україні, оскільки в разі її падіння наступною ціллю російського диктатора Володимира Путіна можуть стати країни Європи – найгірші сценарії вже розглядають у багатьох урядах.

Як зазначає Цензор.НЕТ, про це у виданні The Times написав колумніст Ієн Мартін. Він зазначає, що війна в Україні рухається не у бік "замороженого конфлікту", а "кошмарний сценарій стає реальністю".

"На дворі липень, і російська армія стоїть біля воріт Києва. Президент Зеленський виступає в екстреному ефірі й повторює слова, вперше сказані в лютому 2022 року, що йому не потрібно їхати з України. Ні, йому потрібні боєприпаси, щоб залишитися і битися з росіянами. Якби тільки Захід прислухався і зробив більше, коли відважні українці благали про допомогу, це могло б змінити ситуацію. Поки союзники сварилися, а Сполучені Штати зрештою надали ще 60 мільярдів доларів допомоги, коли весна переходила в літо, війська Путіна прорвали лінії на півдні та сході. Відступаючим українським військам вдалося лише сповільнити просування. Коли росіяни наблизилися до столиці, нова хвиля біженців втекла з України, шукаючи захисту від безперервних бомбардувань", — йдеться в матеріалі.

Мартін наголосив, що саме такий кошмарний сценарій зараз розглядають західні політики. Події змушують військових та цивільних лідерів у Лондоні, Вашингтоні, Парижі та Брюсселі розробляти план катастрофічного краху українських військ, позбавлених необхідної їм зброї та боєприпасів.

За його словами, всупереч поширеній думці, що війна в Україні — це вічний "заморожений конфлікт", на лінії фронту точиться гостра боротьба, та існує реальний ризик того, що українські сили будуть відкинуті.

У разі поразки України, зауважує автор, наступною ціллю російського диктатора Володимира Путіна можуть стати країни Європи. Уряди, які найбільше підтримують Україну, явно стурбовані можливістю найгірших сценаріїв.

"Президент Макрон чітко відчув небезпеку і намагається скерувати Захід до більш силового підходу, підвищуючи можливість введення наземних військ. Інші країни, наприклад Німеччина, рішуче це заперечують. Коли нарешті буде зрозуміло, що мир для європейського населення гарантується лише силою? Коли Україна впаде і Путін перейде до загрози країнам Балтії, Польщі, Фінляндії, Швеції чи Норвегії? Ніхто, хто є прихильником українського самовизначення проти російського варварства, не хоче, щоб цей кошмарний сценарій здійснився. Але ставки дуже високі. Ми повинні усвідомлювати жахливу ціну поразки", – наголосив Мартін.

Автор колонки процитував опитування, проведене Європейською радою з міжнародних відносин у січні цього року в 12 країнах, яке показало, що лише 10% опитаних вважають, що Україна може перемогти. Близько 37% переконані, що найбільш вірогідним є компроміс, а 19,5 % вважають, що Росія зрештою переможе.

Колумніст також нагадав, що можливі й інші сценарії, окрім військової поразки України. До прикладу, в Росії може відбутися державний переворот, або Дональд Трамп у разі перемоги на виборах у США може спробувати нав’язати припинення вогню та де-факто змусити Україну капітулювати.

Вгорі: знешкоджені російські танки. Сумська область, 7 березня 2022 року. Фото пресслужби Сухопутних військ ЗСУ

«Аргумент»