У Боярському краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Іхтіс. Чумацькі ікони на рибі" (ФОТО)

У Боярському краєзнавчому музеї відкрилася виставка

Вчора, 26 березня, у Боярському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки "Іхтіс. Чумацькі ікони на рибі", яка представляє ікони, написані на сушеній камбалі, та живописні полотна художниці Оксани Оснач

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на канал Боярської МТГ.

Ідея відродження чумацької ікони належить завідувачу сектору "Кам’янська Січ" Національного заповідника "Хортиця" Андрію Лопушинському. Він надихнув херсонську художницю Оксану Оснач відтворити чумацькі ікони. Мисткиня упродовж 2019–2023 років підготувала серію робіт, виконаних на сушеній камбалі, голові щуки та на гіпсовій основі. 2021 року виставка відтворених на висушеній рибі ікон відкрилася в Херсонському обласному краєзнавчому музеї. Вона повинна була тривати до кінця лютого 2022 р., але почалася повномасштабна війна. Всі роботи так там і залишились. Коли Оксана почула, що окупанти грабують музеї, то вирішила забрати ікони. Ризикуючи життям, художниця разом з чоловіком вивезли їх з музею. Врятований живопис на рибі вже після деокупації Херсону вона презентувала на виставках у Києві. І ось її роботи прибули до Боярки.

Ікона на рибі – це суто українське явище, яке проливає світло на життя і побут, а також духовний світогляд чумаків. Виставка супроводжується історичною розвідкою куратора Андрія Лопушинського і дозволяє зануритися у світ побуту та звички чумаків, розкриває тему важливих економічних та соціокультурних зв’язків між регіонами України у XVIII-XIX ст. Ікона на рибі – це важливий символ чумацтва. Її можна порівняти з похідними військовими іконами, відомими з середньовіччя.

Виставка в Боярському краєзнавчому музеї триватиме до 19 квітня.

Нагадаймо, що у рамках одного зі спільних проєктів Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку Київська обласна дитяча лікарня у Боярці отримала комп’ютерний томограф Optima CT520, виробництва GE.