Не через Хуея – в ОП пояснили, чому Зеленський звільнив Данілова

Президент України Володимир Зеленський 27 березня звільнив Олексія Данілова з посади секретаря Ради національної безпеки

Президент України Володимир Зеленський звільнив Олексія Данілова з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони та призначив на цю посаду ексочільника служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка тому, що існує потреба посилити аналітичну складову РНБО. Про це в етері Свобода Live 28 березня сказав радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

«Президент відверта людина, і він відповідно у своїх заявах чітко сказав: пан Данілов залишається в команді і працюватиме на іншому напрямку. Нам треба підсилити аналітичну складову РНБО, і, безумовно, пан Литвиненко, який є в цьому спеціалістом, зробить це якнайкраще, тому що на цьому етапі війни, на якому ми зараз перебуваємо, нам треба чіткіше відслідковувати процеси, які в Росії відбуваються… вплив Росії на ті чи інші виборчі процеси, які відбуваються в інших країнах», – сказав Подоляк.

Він наголосив, що за умов тривалої війни виникає потреба в ротаціях на керівних посадах, щоб ефективніше відповідати викликам, які змінюються. Водночас він заперечив, що Данілова могли звільнити через те, що той образив спеціального представника КНР зі врегулювання російсько-української війни Лі Хуея, коли в одному з етерів намагався вимовити його ім’я.

«Ні, безумовно ні. Це дуже дрібно якось. Це неможливо», – сказав Подоляк.

27 березня з указу на сайті президента стало відомо, що Зеленський звільнив Олексія Данілова та призначив на посаду секретаря РНБО колишнього керівника Служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка.

Данілов, коментуючи звільнення, подякував за можливість «служити своїй країні» та пообіцяв надалі працювати для України.

Зеленський заявив, що Данілов переводиться на інший напрямок.

Форум