Іноземні банки масово відмовляються працювати з найбільшим металургійним холдингом Росії

норникель

Іноземні банки відмовляються працювати з російським "Норнікелем", незважаючи на те, що компанію безпосередньо не торкнулися західні санкції.

Про це повідомив віцепрезидент найбільшого гірничо-металургійного холдингу Росії Антон Берлін, передає The Moscow Times.

"У нас досить багато банків, які відмовляються приймати та переказувати гроші в оплату за російську продукцію. Практично всі найбільші банки відмовляються від переказів до Росії", – сказав Берлін.

Він додав, що від співпраці також відмовляються постачальники послуг, склади, порти та судновласники.

"Нам доводиться перебудовувати всю систему збуту. Зараз ми стикаємося з великою кількістю зовнішніх обмежень", – сказав Берлін.

За підсумками минулого року "Норнікель" звітував про дворазове падіння чистого прибутку, до $2,87 млрд, а також про скорочення виробництва ключових металів: нікелю – на 5%, до 209 тис. тонн, а паладію – на 4%, до 2,69 млн унцій.

Метали "Норнікелю" доводиться продавати зі знижкою, хоч і "не завжди", зазначив Берлін.

"Частина наших покупців, насамперед європейських, добровільно відмовляється від російських металів і навіть продукції, отриманої з російської сировини, наприклад, на нашому фінському заводі. Частина готова використовувати російські метали, але тільки купувати не в компанії, що входить до російської групи, а в когось незалежного", – розповів топменеджер.

Згідно з звітністю, оприлюдненою на початку лютого, минулого року частка європейського ринку у виручці "Норнікеля" скоротилася з 47% до 24%, а частка Азії, навпаки, зросла з 31% до 54%. Загальний обсяг виручки впав на 15%, до $14,4 млрд.

Автор: Галина Ялівець