«Терор набуває особливої підлості» – Зеленський про удар по Харкову

Наслідки російського удару по Харкову, 27 березня 2024 року

Президент України Володимир Зеленський прокоментував російський удар по Харкову, внаслідок якого, за останніми даними, постраждали щонайменше 19 людей, одна людина загинула.

«Російський терор проти міста набуває особливої підлості. Намагання загнати понад мільйон людей у блекаут, постійні удари ракет і «шахедів». Тепер – авіабомби. Просто по звичайній вулиці, по будинках, школі, звичайній цивільній інфраструктурі», – написав глава держави в телеграм-каналі.

Серед поранених є діти, зокрема, дівчинка 2022 року народження та хлопчик 2023 року народження, відзначив Зеленський.

Він назвав «життєво важливими завданнями» зміцнення української ППО та прискорення надання Україні F-16.

«Цьому немає і не може бути жодних раціональних пояснень – чому «петріоти», яких у світі достатньо, досі не закривають небо Харкова та інших наших міст і громад, які страждають від російських терористів. Щодня працюємо заради того, щоб дати більше захисту життя наших людей, нашої України», – наголосив президент.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Станом на 21 лютого в ООН підтвердили, що внаслідок майже дворічного повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 10 582 людей, ще 19 875 поранені. В організації припускають, що реальна кількість втрат серед цивільних осіб є набагато вищою.

Москва, попри докази і свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

Форум