Кабмін готує програму пільгових кредитів для приватних українських виробників зброї

зброя,росія

Кабінет Міністрів розробляє програми пільгового кредитування приватних оборонно-промислових підприємств,, які діятимуть за принципом "Доступних кредитів 5-7-9".

Про це повідомив заступник голови правління державного "Ощадбанку" Юрій Каціон, передає Інтерфакс-Україна.

"Уряд зараз відпрацьовує деякі програми, схожі на програми підтримки "5-7-9", для оборонки приватної. Це надасть можливість залучати новоствореним компаніям фінансування саме в цій галузі", – сказав топменеджер "Ощадбанку".

За його словами, підтримка стратегічних галузей промисловості буде одним із пріоритетних напрямів роботи і самого "Ощадбанку". Зокрема, зараз фінустанова зосереджує увагу на фінансуванні приватного оборонного сектору, який може стати новим драйвером розвитку економіки та зростання кредитування, а також на фінансуванні муніципалітетів.

Читайте також: Кабмін дозволив підприємствам ОПК бронювати співробітників від мобілізації без обмежень

Заступник голови правління "Ощадбанку" зауважив, що анонсована трансформація держпрограм кредитування, зокрема "Доступні кредити 5-7-9", може стати викликом для банків.

"Уряд уже давно анонсує зміни до цієї програми, що буде переорієнтовано, переформатовано напрямки стимулювання, буде зосереджено саме на інвестиційному кредитуванні та довгостроковому кредитуванні, а все, що стосується підтримки фінансування на поповнення обігового капіталу, воно поступово вилучатиметься із "5-7-9" і із портфельних гарантій", – пояснив банкір.

Він вважає, що це матиме серйозний вплив на структуру портфелів банків, які є лідерами в наданні кредитів за згаданою держпрограмою.

На думку Каціона, це може створити труднощі для аграріїв, яким буде важко "перелити свої ліміти в нові кредитні ліміти, тому що і ставки будуть уже, відповідно, не такі дотаційні, які зараз компенсуються, і умови будуть уже не такі на відповідні періоди".

"І от як вони поводитимуться в цій ситуації – це буде якраз-таки доволі серйозним ризиком. Я думаю, цей ризик усвідомлює і уряд, тому що вони не поспішають із затвердженням цих змін, вони їх анонсують, але ми поки що бачимо... з якого періоду буде припинено фінансування обігового капіталу", – зауважив банкір.

Як повідомлялося, перегляд умов програми пільгових кредитів "5-7-9" є одним із зобов’язань України перед МВФ, який вказує на збільшення ризиків, які ця програма створює для державних фінансів.

Станом на 1 березня борг уряд перед банками з компенсації відсоткових ставок за програмою пільгового кредитування "5-7-9%" становив 4,7 мільярда гривень.

Автор: Михайло Орлюк