На відновлення ДніпроГЕС знадобляться роки, об’єкт виведений з ладу на тривалий час

В результаті агресивної атаки, ДніпроГЕС зазнала значних руйнувань, залишивши країну без 1 тис. МВт електроенергії

Вранці 22 березня, внаслідок масованого ракетного обстрілу російськими силами , ДніпроГЕС, найбільша гідроелектростанція України, призупинила свою роботу, що призвело до втрати 1 тис. МВт критично важливої маневреної потужності для української енергосистеми.

Ігор Сирота, у своєму виступі, підкреслив, що ДніпроГЕС, яка є ключовим елементом Дніпровського каскаду гідроелектростанцій, внаслідок ракетного обстрілу зазнала значних руйнувань, втративши 1 тис. МВт маневреної потужності, що є суттєвим ударом по енергетичній системі країни.

Оцінювання масштабів збитків ще, а роботи з розбору завалів ускладнені через значне пошкодження конструкцій машинного залу. Сирота зауважив, що для доступу до пошкоджених елементів необхідно демонтувати верхні частини споруди.Незважаючи на величезні пошкодження, ситуація на дамбі ДніпроГЕС залишається стабільною, без загрози прориву.

Дамба та містовий перехід зазнали пошкоджень, проте основна структура залишається непошкодженою.Ранковий ракетний удар 22 березня спричинив серйозні наслідки для роботи станції, особливо для ГЕС 2, що тепер перебуває у критичному стані. Зусилля спрямовані на відновлення та мінімізацію наслідків цієї катастрофи для української енергетичноної системи. Виклики, що постали перед енергетичними фахівцями та інженерами, вимагають негайних дій для стабілізації ситуації та подальшого відновлення пошкоджених частин гідроелектростанції.

Влада і відповідальні служби активно працюють над аналізом збитків та розробкою плану дій щодо відновлення ДніпроГЕС. Роботи включають не тільки фізичне відновлення пошкодженої інфраструктури, але й вжиття заходів для забезпечення безпеки в регіоні та запобігання подальшим руйнуванням.

Враховуючи стратегічне значення ДніпроГЕС для енергетичної стабільності України, відновлення станції є пріоритетним завданням. Це не лише важливо для енергопостачання країни, але й для відновлення еконономічної стійкості та підтримки життєдіяльності регіону. Втім, попереду — складна робота, яка вимагатиме значних ресурсів, часу та зусиль фахівців.

Міжнародна спільнота також виявила свою підтримку, пропонуючи допомогу в оцінці збитків та відновленні пошкодженої інфраструктури. Ця допомога може включати як фінансові ресурси, так і передовий досвід у сфері відновлення енергетичних об’єктів.

Нагадаймо, атака на ДніпроГЕС: хто "підставляє" українську енергетику під удар і що робити.