World Central Kitchen повідомила про загибель своїх волонтерів через обстріл армії Ізраїля в Газі

За твердженням WCK, її співробітники їхали зоною, де не було бойових дій, у двох броньованих автівках із логотипами організації та в легковому автомобілі

Неурядова організація World Central Kitchen (Світова Центральна Кухня) 2 квітня підтвердила загибель семи своїх співробітників у Смузі Гази.

За твердженням WCK, її співробітники їхали зоною, де не було бойових дій, у двох броньованих автівках із логотипами організації та в легковому автомобілі.

«Попри координацію переміщення з Армією оборони Ізраїля, конвой був обстріляний, коли виїздив зі складу в Дейр аль-Бала, де команда розвантажила понад 100 тонн гуманітарної харчової допомоги, доправленої до Гази морем», – йдеться в повідомленні.

Семеро загиблих були громадянами Австралії, Польщі, Великої Британії, Палестини, також ще один мав подвійне громадянство США та Канади.

«Це не просто атака на WCK, це атака на гуманітарні організації, які прибувають на місця найбільш кризових ситуацій, де їжа використовуються як зброя війни. Це не можна пробачити», – заявила виконавча директорка організації Ерін Ґор.

WCK повідомила, що негайно тимчасово зупиняє діяльність у регіоні і планує незабаром «ухвалити рішення щодо майбутнього своєї роботи».

Армія оборони Ізраїля заявила, що її речник Даніель Хаґарі провів розмову із засновником WCK Хосе Андресом і «висловив найглибші співчуття IDF всій родині World Central Kitchen», назвавши роботу організації «критично важливою».

«Ми вивчали цей інцидент на найвищому рівні, щоб зрозуміти, що сталося і як це сталося. Ми відкриємо розслідування, щоб глибше перевірити цей серйозний випадок. Це допоможе нам знизити ризик повторення подібного в майбутньому», – заявив Хаґарі у відеозверненні.

Загибель волонтерів прокоментували в Євросоюзі: Європейська комісія заявила про необхідність захистити гуманітарних працівників та закликала до «ретельного розслідування цієї трагедії».

Високий представник Євросоюз Жозеп Боррель засудив обстріл і закликав до припинення вогню в регіоні:

«Попри всі вимоги захистити цивільних та гуманітарних працівників, ми бачимо нові невинні жертви. Це показує, що резолюція Ради безпеки ООН із закликом до негайного припинення вогню, повного гуманітарного доступу та посиленого захисту цивільних має бути повністю втілена в життя», – заявив він.

Першу партію гуманітарної допомоги, яка надійшла до Сектору Гази морем, – майже 200 тонн продуктів – вивантажили на берег 16 березня. Тоді World Central Kitchen повідомила, що цей вантаж готують до розподілу.

WCK була заснована в 2010 році як організація, яка надає їжу постраждалим від стихійних лих. Волонтери організації, поміж іншого, долучилися до допомоги постраждалим внаслідок російської агресії проти України.

Раніше цього місяця стало відомо, що американські військові збудують тимчасовий порт на березі Сектора Гази, через який палестинцям морем доставлятимуть гуманітарну допомогу. Передбачається, що в порту буде тимчасовий причал, який дозволить збільшити постачання гуманітарної допомоги на сотні додаткових вантажівок щодня. Місія координуватиметься з Ізраїлем, ООН і гуманітарними неурядовими організаціями.

Гуманітарна криза в Секторі Гази, керованому «Хамасом», викликає все більшу стурбованість західних держав.

Ізраїль розпочав наземну операцію у Смузі Гази у відповідь на напад угруповання «Хамас», визнаного терористичним в ЄС і США, на південь Ізраїлю 7 жовтня 2023 року. Тоді від рук джигадистів загинули близько 1200 осіб, включаючи дітей, жінок і літніх людей, понад 250 були захоплені в заручники й вивезені до Сектору Гази. Ізраїль заявив, що його мета – повне знищення «Хамасу».

Підконтрольне «Хамасу» МОЗ Гази стверджує, що з початку бойових дій у секторі загинули понад 30 тисяч палестинців. Ці дані неможливо перевірити з незалежних джерел. Багато країн звинувачують Ізраїль у надмірній жорстокості щодо мирних громадян. Ізраїльські військові стверджують, що атакують виключно інфраструктуру джигадистів і стверджують, що «Хамас» розміщує свої обʼєкти в густонаселеній забудові, використовуючи мирне населення як живий щит.

Форум