У Міноборони пояснили, що змінять нові закони про мобілізацію та е-кабінет

Читать на русском

У Міноборони пояснили, що змінять нові закони про мобілізацію та е-кабінет

У Міноборони пояснили, що змінять нові закони про мобілізацію та е-кабінет

Закон про е-кабінет військовозобов’язаного, який сьогодні, 2 квітня, підписав президент України Володимир Зеленський, дозволить спростити бюрократичні питання.

Про це заявила заступник міністра оборони України Катерина Чорногоренко.

За її словами, цей закон дозволить запровадити три основні зміни, які дозволять спростити та вдосконалити взаємодію між державою та військовозобов’язаними.

Перше – це створення електронного кабінету військовозобов’язаного. Завдяки йому громадяни більше можуть фізично не відвідувати ТЦК, а можуть оновити свої дані щодо будь-якої локації. Для цього необхідно увійти до електронного кабінету або оновити свої дані.

Друге – запровадження електронного кабінету дозволить Україні розміщувати свої системи у хмарах НАТО. Це, у свою чергу, посилить кіберзахист і покращить обмін даними з партнерами.

"Ми зможемо отримувати більше розвідувальних даних та Міноборони зможе визначати, які міжнародні стандарти у сфері безпеки застосовують для військових систем", — розповіла Чорногоренко.

Третє – закон дає можливість удосконалити взаємодію реєстру "Оберіг".

"Ми надаємо йому можливість здійснювати обмін з іншими реєстрами та можливість ТЦК отримати більше відомостей про військовозобов’язаних. Це у свою чергу виключить помилкові або дубльовані повістки та необхідність додаткових разів ходити до ТЦК, коли це не потрібно", — розповіла вона.

Також е-кабінет військовозобов’язаного дозволить автоматизувати послугу набуття статусу УБД. Зокрема, військові зможуть подавати електронну заявку про набуття такого статусу, і це буде абсолютно оперативно та швидко для всіх громадян.

"Ми зможемо зробити її гідною та виключити тривале очікування статусу. У нашому напрямку кожен третій це учасник УБД. І ми хочемо, щоб цифрові сервіси здійснювали військові для військових", — розповіла вона.

Мобілізація із 25 років.

Також, за її словами, е-кабінет військовозобов’язаного допоможе з мобілізацією чоловіків. Яким виповнилося 25 років.

Вона пояснила, що вони можуть оновити свої дані в електронному форматі та надати всю необхідну ТЦК інформацію. А потім чекати чи виклику в ТЦК інших дій.

Що передувало

Нагадаймо, сьогодні, 2 квітня, президент України підписав закон, який передбачає запуск у країні е-кабінету військовозобов’язаного.

Сам закон було ухвалено ще у січні цього року.