У Рівному парамедикиню без дозволу зняли на відео та порівняли з героїнею серіалу РФ: автор вибачився та видалив ролик

Читать на русском

У Рівному парамедикиню без дозволу зняли на відео та порівняли з героїнею серіалу РФ: автор вибачився та видалив ролик

У Рівному парамедикиню без дозволу зняли на відео та порівняли з героїнею серіалу РФ: автор вибачився та видалив ролик

У Рівному бойову медикиню Ірину Приходько без її згоди зафільмували на вулиці. Згодом в одному із Telegram-каналів поширили відео, в якому порівняли жінку з героїнею російського серіалу “Не родись красивой”. Автор ролика запевнив, що перепросив за свій вчинок, а відео видалив.

Приходько зняли на відео 9 березня, коли жінка сідала в автобус у центрі міста. Вона пояснила, що ролик оприлюднили без її згоди.

Я чекала своєї черги, поки водій забере в мене речі у багажник. Минуло понад тиждень, й мені написала моя знайома волонтерка: “Я не знаю, чи ви є в тому Telegram-каналі, але, якщо ви хочете його “рознести”, я відео зберегла”. Дивлюсь, а це я — шапочка, моє пальто, окуляри, сонце в очі світить, я ще така примружена, захекана. Згадую, як я доганяла цю маршрутку. Відео супроводжується піснею з відомого серіалу. 20 років тому було таке ж відчуття, коли йшов цей серіал – мене однокурсники часто підколювали.

Вона зауважила, що відео видалили після скарги адміністратору Telegram-каналу. Згодом Ірина виклала допис із відео у Facebook, де розповіла про ситуацію. У коментарях користувачі соцмережі поділилися акаунтом автора відео.

Я подивилась на сторінку автора відео. Був один ролик, з посередньою кількістю переглядів, і він його перезалив через певний час. Відео було підписано: “Виставлено з розважальною метою, не хочу нікого образити”. Питання: розважатися над чим, що я в шапочці чи в окулярах? Людина три години їхала зі мною в маршрутці. Людина не спромоглася зі мною порозмовляти, познайомитись, щонайбільше – запитати дозволу, чи можна мене виставити на його сторінці. На мені не написано, що я бойовий медик, на мені просто написано, що я жінка. Я собі не ставлю за мету комусь подобатися. Це не дає права нікому з мене знущатися, виставляти мене на розвагу для інших, – зазначила Приходько.

Зазначається, що чоловік видалив відео на особистій сторінці та перепросив перед жінкою.

Одначе, автор відеоролика не надав згоди на оприлюднення свого імені.

Своєю чергою, адвокат Євген Воробйов наголосив, що зйомка у громадських місцях регулюється статтею 307 Цивільного кодексу України. Так, у громадських місцях фото і відеозйомка припускається, якщо це відбувається відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. Якщо особа заперечила зйомку, то прихована зйомка – заборонена. Однак, якщо заперечень не висловлюють, це вважається мовчазною згодою на зйомку.