Атака на ДніпроГЕС: хто "підставляє" українську енергетику під удар і що робити

Як російські удари по АЕС і ГЕС пов’язані з провалами в енергетичній політиці Уряду?

Сьогоднішня атака на ДніпроГЕС вкотре засвідчила, що вороги не зупиняться ні перед чим, будуть знищувати будь-яку інфрастуктуру в Україні заради послаблення, завоювання, підкорення.

У зв’язку з цим в мене три питання до влади стосовно енергетичної політики:

1. Навіщо заздалегідь повідомляти публічно про припинення транзиту російського газу?

Поки газ постачається – росіяни не били по газовій інфраструктурі. В нас так багато ППО, аби і її прикрити? Навіщо цей дешевий піар від міністра ПЕК Германа Галущенка?

2. Навіщо зараз, під час війни, лити фундаменти майбутніх нових реакторних блоків на АЕС і також на цьому піаритись?

Україні потрібна розпорошена генерація, а не централізована. Вся Хмельницька АЕС буде (і вже була) знеструмлена ударом по високовольтній підстанції НЕК Укренерго. І не має значення, буде її потужність на той момент 2 гігавати чи 4 гігавати. Ми розуміємо, що ніде не можна так зручно вкрасти бюджетних грошей, як на будівництві з мільйонами тон бетону та арматури, але, може, краще це будуть фортифікаційні споруди на лінії фронту?

3. Чи є в нас час?

Будівництво нових блоків АЕС і в мирний час зайняло б щонайменше 6-8 років. А у воєнний точно вийде за десятиріччя. З огляду на розвиток сучасних технологій і падіння вартості вітрогенераторів, сонячних панелей, систем акумуляції енергії – чи не варто розвивати в Україні приватну розпорошену генерацію?

Якщо припинити красти гроші з енергетичного ринку і прибрати соціалістичне регулювання, змінити склад регулятора НКРЕКП на незалежний і професійний – то в Україні припиниться криза боргів і неплатежів в енергетиці. Приватні компанії буквально за пару років побудують багато гігават відновлюваної енергії, розпорошеної на тисячі дрібних об’єктів, які значно важче знищити ракетними обстрілами. І бюджетні кошти можна і потрібно використовувати на інші цілі.

Нагадаю, що до приходу до влади уряду Дениса Шмигаля в Україні протягом 15 років заборгованостей на ринку електроенергії як системного явища не існувало...

Чи є в нас час на помилки? Ні.

Чи є в нас право на піар, який спричинить загибель людей і фінансові втрати? Ні.

Енергетична стратегія влади – тотальний провал, не можна розраховувати винятково на безкінечне відновлення старих радянських мереж і об’єктів державної генерації і ненавидіти приватний бізнес і одночасно сподіватись на перемогу.

Біда.

За матеріалами Facebook

Як повідомлялось раніше, 22 березня в результаті обстрілу з боку російських окупантів у Дніпровську гідроелектростанцію (ГЕС) у Запоріжжі влучили ракети. Про це поінформували офіційні представники Укргідроенерго.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebook!