Окупанти на Херсонщині катували представників ЛГБТК

Читать на русском

Окупанти на Херсонщині катували представників ЛГБТК

Окупанти на Херсонщині катували представників ЛГБТК

Російські загарбники під час окупації Херсонщини неодноразово увʼязнювали, катували та вчиняли сексуальне насильство стосовно ЛГБТК-людей. Причому таких осіб затримували саме через їхню орієнтацію та гендерну ідентифікацію.

Про це йдеться у звіті громадської організації "Прожектор". В документі наведено вісім випадків, скоєних окупантами в Херсонській області за часи окупації, але вказується, що юристи проєкту опитали 107 представників ЛГБТК-спільноти, які постраждали або стали свідками воєнних злочинів російських військових під час окупації міста Херсона.

Дії росіян можна вважати не лише воєнними злочинами, але й злочинами проти людства, адже мова йде про переслідування за гендерною ознакою, зазначають правозахисники. За їхніми даними, українці зазнавали насилля з боку окупантів саме через свою сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність.

В ГО кажуть, що ЛГБТК-люди, які пережили російські злочини, не зверталися до українських правоохоронних органів через "недовіру до системи". Водночас, у прокуратурі заявили, що мають відповідні звернення, але розглядають їх у совокупністі з іншими. Прокурори пояснюють, що "в умовах воєнного стану злочини проти ЛГБТК не відокремлюються від інших злочинів і розглядаються на загальних засадах".