Україна стікає кров’ю, треба посилити допомогу, - глава МЗС Польщі

Україна стікає кров’ю, треба посилити допомогу, — глава МЗС Польщі

Україна стікає кров’ю, треба посилити допомогу, — глава МЗС Польщі

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що у війні РФ проти України "обидві сторони виснажені", і закликав посилити підтримку Києва. Він також наголосив, що багато залежить від Конгресу США, де республіканці заблокували ухвалення чергового пакету допомоги.

Відповідну заяву Сікорський зробив 11 квітня під час Економічного форуму в Дельфах у Греції. "Багато залежить від американського пакета військової підтримки, який застряг у Конгресі. Схоже, що Україна мобілізує нових людей, а ми як НАТО демонструємо наполегливість і здатність допомогти Україні в довгостроковій перспективі", – сказав він в інтерв’ю грецькій газеті Kathimerini.

За словами керівника МЗС Польщі, обидві сторони війни є виснаженими.

"Так, Україна дуже стікає кров’ю, але і Путін почувається не дуже добре", – зауважив Сікорський.

Глава МЗС Польщі: Україна стікає кров’ю, треба посилити допомогу queiqxeihuidrdant

У відповідь на запитання про можливе повернення до влади в США 45-го президента Дональда Трампа та можливі наслідки міністр сказав, що "не наважиться відповісти на ці запитання".

Водночас Сікорський додав, що США змагаються з Китаєм, а російський диктатор Володимир Путін позиціонував себе ворогом Заходу, "тому треба взяти на себе більшу частку тягаря, коли йдеться про оборону".

"Такі країни, як Польща та Греція, роками витрачають значні відсотки свого ВВП на оборону, тому ми маємо право про це говорити", – сказав Сікорський і додав, що ідея про оборону Європи давно назріла.

Крім того, Сікорський сказав, що Євросоюз створює власні сили швидкого реагування, але це не спільна армія.

"Розмови про армію ЄС створюють непотрібну плутанину, оскільки передбачають об’єднання національних армій, чого, на мою думку, ніколи не станеться. Однак ми перебуваємо в процесі формування європейського військового потенціалу, який називається потенціалом швидкого розгортання", – заявив він.