Кулеба заявив про «активні переговори» щодо двох батарей Patriot та однієї Samp-T

За його словами, якби зараз була готовність країн, де розташовані ці системи, передати їх Україні, то це було б «питанням тижнів»

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що на сьогодні Україна проводить «активні переговори» щодо двох батарей Patriot та однієї Samp-T.

«Всі батареї Patriot зрештою залежать від рішення США, бо це американська система. Ми достеменно знаємо, де і що знаходиться. Зараз вже йдуть активні переговори щодо 2 батарей Patriot та однієї батареї SAMP-T», – сказав він в інтерв’ю, частину якого оприлюднили в ефірі національного телемарафону.

За його словами, якби зараз була готовність країн, де розташовані ці системи, передати їх Україні, то це було б «питанням тижнів» – і Київ міг би їх отримати.

Раніше міністр закордонних справ заявив, що для посилення протиповітряної оборони Україна хоче отримати не лише системи протиповітряної оборони Patriot, а й системи Samp-T.

Також Дмитро Кулеба повідомляв, що Україна сподівається якнайшвидше домовитись про постачання семи додаткових батарей системи протиповітряної оборони Patriot, розглядає навіть варіант їх позики.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що нестача систем протиповітряної оборони в Україні призводить до «повільних, але постійних успіхів» російських сил на фронті. ISW пише, що російські удари змусили Україну ухвалити важкі рішення між забезпеченням протиповітряної оборони великих населених пунктів у тилу й активних районів на лінії фронту, і Росія, схоже, використовує деградовану парасольку протиповітряної оборони України, намагаючись зруйнувати енергетичну мережу України і стримати її оборонно-промисловий потенціал.

Росія упродовж останніх тижнів активізувала удари по українській енергетичній інфраструктурі. Зранку 11 квітня війська РФ завдали по Україні комбінованого удару дронами і ракетами.

За даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації і системи передачі у Харківській, Запорізькій, Львівській, Київській областях. Серед іншого, внаслідок російської атаки повністю зруйнована Трипільська ТЕС, яка розташована за 20 кілометрів від Києва, повідомила компанія «Центренерго».

.

Форум