Україна отримала $1,5 мільярда кредиту від Японії та Великої Британії через Світовий банк

банк,світовий

Україна отримала $1,5 млрд позики на підтримку політики розвитку "Основи зростання" (DPL) від Японії та Великої Британії через механізм Світового банку.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Фінансування складається з гарантії уряду Японії через Цільовий фонд Світового банку (ADVANCE Ukraine) обсягом $984 млн та гарантії Великої Британії на $516 млн.

До загального фонду державного бюджету надійшло $1,4 млрд. Зазначається, що для зниження вартості обслуговування кредитних зобов’язань України програмою передбачена капіталізація відсотків з японських коштів у сумі $99,54 млн.

Передумовою отримання траншу стало виконання Україною восьми вимог за програмою, зокрема це гармонізація митного та податкового законодавства України до норм ЄС, покращення фіскальної політики та регулювання ринків капіталу, забезпечення прозорості та підзвітності у системі електронних закупівель, пояснили у Мінфіні.

Як повідомлялося, Рада директорів Світового банку 26 березня схвалила позику для України на підтримку політики розвитку "Основи зростання" (Growth Foundations Development Policy Loan, DPL) обсягом $1,5 млрд.

Автор: Юлiя Недашківська