Польські фермери завтра можуть відновити блокування одного з пунктів пропуску,

протест,фермер,кордон

Польські фермери досі блокують рух вантажівок на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною, пропускаючи лише кілька авто на годину або взагалі обмежуючи рух.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, передає Укрінформ.

"Станом на сьогодні блокування здійснюється на напрямку пунктів пропуску "Ягодин" та "Рава-Руська". Через "Ягодин" та "Рава-Руська" польські протестувальники взагалі не пропускають вантажівки в бік Польщі. На цих напрямках останній період фіксуються нульові показники перетину кордону вантажівками на виїзд з України", – сказав він.

Водночас він уточнив, що через "Ягодин" пропускають на виїзд з Польщі вкрай малу кількість вантажівок за добу, за минулий день таких було 70.

Станом на ранок, на двох заблокованих напрямках в чергах на території Польщі загалом перебуває 500 вантажівок, по 250 навпроти кожного з них. Легкові автівки і автобуси проїжджають вільно, для них рух не обмежується.

Речник нагадав, що раніше польські фермери припинили блокувати рух вантажівок на пунктах пропуску "Краківець", "Шегині" та "Устилуг", тут зараз відбувається інтенсивний рух як на виїзд з України, так і на в’їзд.

Утім, черги на території Польщі ще зберігаються на напрямку "Краківця" – 950 вантажівок, "Шегині" – 600. Однак при тій інтенсивності руху, що є зараз, водіям не доводиться тижнями стояти в чергах.

Водночас Демченко наголосив, що 2 квітня польські фермери планують поновити блокування у напрямку пункту пропуску "Угринів-Долгобичув", де 28 березня вони призупинили блокаду на період Великодніх свят. Зараз тут рух відбувається вільний в обох напрямках.

Нагадаймо, 9 лютого польські фермери розпочали блокаду трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною, з 12 лютого протести поширилися ще на два пункти пропуску, у тому числі "Зосин-Устилуг". Із 16 лютого польські аграрії блокували вже шостий пункт пропуску для руху вантажів.

Увечері 21 березня польські фермери призупинили акцію протесту на прикордонному пункті пропуску "Зосин-Устилуг". За день до цього вони припинили блокувати рух вантажівок біля пункту пропуску "Медика" — "Шегині". А 28 березня тимчасово призупинили блокувати рух вантажівок в обох напрямках на пункті пропуску "Угринів-Долгобичув", наразі залишилися заблокованими пункти пропуску "Ягодин" та "Рава-Руська".

Детальніше про ситуацію на польському кордоні читайте у нашому матеріалі: Чому поляки блокують вантажівки та висипають українське зерно на дорогу

Автор: Юлiя Недашківська