У Старобільську повідомили про загибель представника окупаційної влади через підрив автомобіля

Автомобіль Валерія Чайки після підриву, Старобільськ, Луганська область, 1 квітня 2024 року

В окупованому Старобільську Луганської області 1 квітня підірвався автомобіль місцевого політика, якого Служба безпеки України підозрює в колабораційній діяльності, Валерія Чайки, повідомляє у телеграмі призначений Росією керівник міста Володимир Чернєв.

Також про підрив автомобіля повідомило російське державне інформаційне агентство «РИА Новости».

У російському Слідчому комітеті повідомили про порушення кримінальної справи за фактом підриву машини і загибелі людини, повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Наразі редакція Радіо Свобода не може незалежно перевірити цю інформацію.

До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Чайка був депутатом Старобільської районної адміністрації. Після 24 лютого 2022 року він перейшов на бік окупаційної влади і відповідав за освітній напрямок.

У 2023 році СБУ оголосила підозру в колабораційній діяльності трьом українським ексчиновникам, серед них Чайці. За даними правоохоронців, «перебуваючи на «посадах», колаборанти виконували завдання Москви щодо поширення кремлівського режиму і придушення руху опору в регіоні».

Раніше Луганська обласна військова адміністрація повідомляла, що у Старобільську російські війська викрадають людей, яких «підозрюють у підтримці України».

Російська армія окупувала Старобільськ у березні 2022 року.

Форум