Компанія Apple розглядає можливість випуску домашніх роботів

Читать на русском

Компанія Apple розглядає можливість випуску домашніх роботів

Компанія Apple розглядає можливість випуску домашніх роботів

За даними Bloomberg, робототехніка може бути одним із «наступних великих проєктів» компанії.

Зараз інженери Apple вивчають можливість створення мобільного робота, який слідуватиме за користувачами по їхніх будинках, його вже тестують у штаб-квартирі в Купертіно. Також у компанії розробили настільний пристрій, який може переміщувати дисплей у різні боки. Ці напрацювання перебувають на початковій стадії — зараз незрозуміло, чи продукти зрештою випустять.

Apple гостро потребує освоєння нових ринків — компанія перебуває під зростаючим тиском акціонерів через нездатність знайти нові джерела доходу. Продаж телефонів та іншої продукції більше не забезпечує зростання доходів компанії. Довгі роки вважалося, що Apple зможе зайти на новий ринок із випуском власного авто, але в лютому компанія згорнула проєкт щодо його створення. А випуск очок змішаної реальності Apple Vision Pro поки що не може приносити високі доходи через новизну технології.

Напрацювання у сфері домашніх роботів у компанії з’явилися приблизно у 2019 році в рамках автомобільного проекту Apple Titan. Тоді ним керував Дуг Філд, який зараз є топ-менеджером Ford. Філд займався розробкою майже безшумних домашніх дронів та домашніх роботів. Нещодавно одну з команд розробників автомобіля було перепрофільовано на роботу над домашніми пристроями та робототехнікою.

Bloomberg пише, що початкова концепція робота являла собою пристрій, який міг би самостійно переміщатися за людиною, дозволяючи здійснювати відеодзвінки. Інша ідея Apple полягала в тому, щоб робот міг виконувати завдання по будинку — наприклад, мити посуд у раковині. Але інженери зіткнулися з тим, що для вирішення цих завдань потрібні будуть технології, яких зараз не існує.